Skontaktuj się z nami
tradycjaumcs@op.pl

Konferencja – Baranów Sandomierski 8-10.V.2017r.

Zakład Kultury Polskiej Instytutu Kulturoznawstwa UMCS

i

Zakład Socjologii Zmiany Społecznej Instytutu Socjologii UMCS

serdecznie zapraszają na

Szóstą Ogólnopolską Konferencję Naukową

Z cyklu TRADYCJA DLA WSPÓŁCZESNOŚCI

Kultura jako komunikacja

Po raz kolejny pragniemy zaprosić Państwa do Baranowa Sandomierskiego na szóstą już konferencję z cyklu „Tradycja dla współczesności. Ciągłość i zmiana”. Od dekady co 2 lata tradycyjnie Muzeum – Zamek czynimy miejscem naszych naukowych spotkań. Mamy nadzieję, że atmosfera tego miejsca ponownie przyczyni się do owocnej dyskusji i umocni więzi pomiędzy różnymi środowiskami akademickimi.

Celem konferencji jest wspólna refleksja nad ujęciem kultury jako komunikacji (za: Franz Boas i Edward T. Hall), próba ukazania tradycyjnych i współczesnych form komunikacji społeczno-kulturowej oraz roli współczesnych kontekstów komunikacji społeczno-kulturowej.

Konferencja jest kontynuacją poprzednich spotkań, które odbyły się kolejno w 2007 r. (Tradycja dla współczesności. Ciągłość i zmiana), 2009 r. (Tradycja w procesie przemian), 2011 (Pamięć jako kategoria społeczno-kulturowa), 2013 (Wartości i etos) oraz 2015 (Współczesne kreacje tożsamości społeczno-kulturowych).

Pragniemy nadać jej charakter interdyscyplinarny. Do udziału w niej zapraszamy: socjologów, kulturoznawców, językoznawców, medioznawców, psychologów społecznych, antropologów, etnologów, folklorystów oraz przedstawicieli innych dyscyplin humanistycznych.

 

W szczególności do dyskusji proponujemy następujące bloki tematyczne:

  • komunikowanie jako uniwersum społeczno-kulturowe,

  • kulturowe zróżnicowanie form i zasad komunikacji;

  • kultura jako system społecznego komunikowania,

  • zasady i formy uczestnictwa w komunikacji społeczno-kulturowej,

  • przemiany stylów komunikacji,

  • treści komunikacji społeczno-kulturowej,

  • elementy komunikacji społeczno-kulturowej (uczestnicy, kanał, kod, kontekst i in.),

  • wartości w komunikowaniu społeczno-kulturowym,

  • zarządzanie komunikacją i w komunikacji społeczno-kulturowej,

  • rola mediów w przemianach komunikacji społeczno-kulturowej.

Konferencja odbędzie się w dniach 8-10 V 2017 r. w Muzeum – Zamku w Baranowie Sandomierskim. Przewidujemy opłatę konferencyjną w wysokości 350 zł. Koszty te obejmują materiały konferencyjne, koszty publikacji pokonferencyjnych oraz udział w uroczystej kolacji. Organizatorzy nie przewidują zwrotów opłaty konferencyjnej w przypadku rezygnacji z udziału w konferencji.

Ponadto, koszt pobytu na całej konferencji, który obejmuje zakwaterowanie oraz pełne wyżywienie, wynosi 650 zł (zafakturowane jako „uczestnictwo w konferencji”, aby mogli to Państwo rozliczyć w ramach delegacji). Ceny noclegów i wyżywienia są przez nas wynegocjowane specjalnie dla Państwa i korzystniejsze dla naszych gości niż standardowe opłaty na Zamku w Baranowie Sandomierskim. W związku z tym będziemy pośredniczyć w rezerwacji noclegów.

Pragniemy poinformować Państwa, że materiały pokonferencyjne będą publikowane w ramach serii wydawniczej, w której do tej pory ukazało się 9 tomów (dwa kolejne w druku).

Na propozycje tematów oraz tezy wystąpień czekamy do 31 marca 2017 r.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres: tradycjaumcs@op.pl

Pobierz PROGRAM KONFERENCJI

Organizatorzy konferencji:

dr hab. Marta Wójcicka, prof. UMCS i dr Małgorzata Dziekanowska

Komitet honorowy:

prof. dr hab. Jan Adamowski i prof. dr hab. Józef Styk